Piwo na 15-lecie Kabaretu Neo-Nówka

opublikowano: wtorek / 06 paź 2015

Kabaret Neo-Nówka i wrocławski Browar Stu Mostów postanowili wspólnie uwarzyć piwo z okazji 15-lecie działalności wrocławskich satyryków. Relacja z warzenia tutaj: KLIKNIJ I OBEJRZYJ

Premierę piwa zaplanowano na 7 października. Wtedy po raz pierwszy piwo poleje się z kranów. MIMG_4187iejsce premiery: wrocławski Browar Stu Mostów ul Długosza 2.

– Punktualnie o 20-tej stajemy w komplecie za barem – zaprasza Roman Żurek, założyciel, lider i autor tekstów Neo-Nówki. – Później piwo pojedzie w Polskę. W wybranych miejscach na trasie kabaretu będziemy to piwo promować w lokalnych pubach.

Listę miejsc, w których będzie można spróbować tego co uwarzyli kabareciarze i piwowarzy podadzą niebawem. Już teraz wiadomo, że piwo trafi również do butelek i w połowie października pojawi się na półkach sklepowych.

– To prezent dla naszych fanów, którzy przez 15 lat są z nami i przychodzą na nasze koncerty –  mówi Radek Bielecki, jeden z członków Neo-Nówki. – Będzie to  piwo w stylu White IPA o ekstrakcie 15% wagowych, czyli każdy procent na każdy rok występów.

Jak podkreśla sama Neo-Nówka warzenie piwa rzemieślniczego jest podobne do tworzenia kabaretu. Wymaga zaangażowania, kreatywności, pasji i improwizacji w czym czyją się najlepiej. Okazało się, że oba światy: piwowarski i kabaretowy mają wiele wspólnych cech.

– To była dla nas świetna zabawa i ciekawe doświadczenie – mówi Michał Gawliński z kabaretu Neo-Nówka. – Promujemy rzemiosło w każdej postaci i dobrze się przy tym bawimy. Zapraszamy na pierwszy łyk.

Wspólne warzenie z Browarem Stu Mostów to też próba pokazania wielu jak kraft browarniczy się rozwija, jak Wrocław jest w tym mocny i kreatywny.