„Niebo” – Skeczem Trzydziestolecia

opublikowano: wtorek / 08 kwi 2014

niebo pakaSkecz „Niebo” Kabaretu Neo-Nówka okrzyknięto Skeczem Trzydziestolecia. Wszystko za sprawą zwycięstwa w plebiscycie ogłoszonym przez organizatorów XXX Jubileuszowego Przeglądu Kabaretów PAKA w Krakowie.

W pierwszym etapie plebiscytu organizatorzy zwrócili się do laureatów Grand Prix PAKI, jurorów przeglądu i dziennikarzy o wytypowanie tych najlepszych ich zdaniem skeczy i piosenek. Ze 128 propozycji wybrano 30, na które internauci przez miesiąc oddawali swoje głosy.

Od 3 marca do 4 kwietnia publiczność kabaretowa oddawała swoje głosy na jeden z trzydziestu nominowanych skeczy. Ostatecznie na „Niebo” zagłosowało 55 procent głosujących i w ten sposób zostało najlepszym skeczem, jaki przez ostatnie 30 lat został zaprezentowany na polskiej scenie kabaretowej.

– Jest to wydarzenie ważne, bowiem wiele z przypominanych skeczy a co za tym idzie, zespołów, które je przygotowały, ukształtowało polską scenę kabaretową i wpłynęło na oblicze naszej rodzimej satyry – piszą na swojej stronie organizatorzy PAKI.

Nagrodą jest symboliczna czapka Stańczyka, która niebawem zostanie przekazana w ręce zwycięzców. Jak podkreślają kabareciarze od nagród ważniejsza i cenniejsza jest sympatia publiczności.

– Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas swoje głosy. To bardzo miłe i ważne wyróżnienie. Nagrody przyznawane od publiczności są najcenniejsze   – podkreśla Roman Żurek, lider Kabaret Neo-Nówka. – Jak mawiał wieszcz jeszcze siedem pokoleń musi minąć zanim dotrze do nas co się stało. Powiem krótko. Należało nam się. (śmiech)